Antrasis Etninės kultūros globos tarybos posėdis įvyko 2014 m. kovo 12 d. 13 val. Jame dalyvavo 13 Tarybos narių, svečias Žilvytis Šaknys (Lietuvos istorijos instituto Etnologijos skyriaus vedėjas).
Svarstyta: 1. Siūlymai Etnografinių metų minėjimo programai ir simbolikai. 2. EKGT regioninių tarybų bendras posėdžio organizavimas. 3. Siūlymai dėl edukacinių etninės kultūros vasaros stovyklų. 4. Kiti klausimai: 4.1. Aukštaitijos regiono pateiktas kreipimasis Dėl lietuvių kalbos tarmių įtraukimo į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. 4.2. Siūlymas Mažosios Lietuvos (pamario) vėtrungių gyvąją tradiciją įtraukti į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Nutarta: 1.1. Įpareigoti Tarybos narius iki 2014 m. kovo mėn. 19 d. atsiųsti siūlymus dėl Etnografinių regionų metų priemonių plano (konkurso, bendro visai Lietuvai renginio, konferencijos, pašto ženklų, atviručių, prioriteto seniesiems ar dabartiniams simboliams ir pan.). 1.2. Pritarti siūlymui sukurti ženklą Etnografinių regionų metams, išskiriant du variantus: sudarytą iš penkių regionų simbolikos ženklą, arba apibendrintą ženklą, kurį galėtų papildyti atskirų etnografinių regionų sukurti ženklai. 1.3. Parengti laisvos formos klausimyną, skirtą mokykloms, kokie yra aktualūs, išskirtiniai etnografiniai simboliai. 1.4. Gruodžio mėnesį rengti mokslinę konferenciją dėl etnografinių regionų bendrų kriterijų nustatymo. 2. Bendru sutarimu regioninių tarybų bendro posėdžio Panevėžyje data patvirtinti 2014 m. rugsėjo mėn. 4 d. 3.1. Kreiptis nuo Tarybos į savivaldybes ir Jaunimo reikalų departamentą dėl edukacinių etninės kultūros stovyklų organizavimo. 3.2. Išsiaiškinti apie fondų paramą ir kitas finansines galimybes edukacinių etninės kultūros stovyklų organizavimui. 4.1. Bendru sutarimu Aukštaitijos tarybos siūlymą teikti lietuvių kalbos tarmes į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą atmesti dėl neatitikimo UNESCO nematerialaus kultūros paveldo kriterijams, parengti užklausimą UNESCO Nacionalinei komisijai Lietuvoje. 4.2. Kaupti ir rinkti informaciją dėl galimybių įtraukti vėtrungių gyvąją tradiciją į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. 4.3. Bendradarbiauti dėl etninės kultūros sklaidos su Šalčininkų mokyklų atstovais.