|
|
| Tautinis paveldas, tradiciniai amatai, mugės, šventės, tautodailė | |
Dėl tradicinių mugių išsaugojimo ir puoselėjimo Vilniaus miesteLietuvos gyventojus džiugina vilniečių noras puoselėti amatų bei mugių tradicijas. Sveikintina ir svarbu, kad Rasos šventės metu Vilniuje atgaivintas tradicinis Žolių turgus, bet verta prisiminti ir virš 100-to metų gyvavusį tradicinį Jurginių jomarką, kuris vykdavo savaitę ir sutraukdavo daug žmonių.
Šiuo metu Vilniaus miestas garsėja išlikusia ir dabar gyvuojančia kaziuko muge, todėl norime akcentuoti šios mugės puoselėjimo svarbą bei keletą priežasčių, dėl kurių kaziuko mugės rengėjams verta pagilinti šios puikios tradicijos kultūrinę reikšmę bei dar labiau didinti jos populiarumą Lietuvoje ir už jos ribų:
-
Kaziuko mugė turi ne vieno šimtmečio tradiciją.
-
Tradicija išlaikyta ir dabar.
-
Būdinga Vilniaus regionui.
-
Savita ir originali.
-
Populiari Lietuvoje.
-
Turi galimybę išpopuliarėti už Lietuvos ribų.
Dėl šių kriterijų Vilniaus miesto savivaldybei rekomenduojame:
-
Skatintume toliau akcentuoti, plėtoti kultūrinį mugės aspektą senąsias amatininkų eitynes, gatvės artistų pasirodymus, vaikų atrakcijas bei loterijas.
-
Svarbu sudaryti sąlygas (ar pagerinti turimas) tradicinių amatų meistrams, tradicinių paveldo produktų gamintojams bei tautodailininkams, kad būtų galima išlaikyti dirbinių autentiškumą.
-
Dar labiau akcentuoti mugės dvasinį-kūrybinį aspektą, įjungiant mugės lankytojus, ypač vaikus į mugės pramogas bei veiksmą.
-
Mugėje išskirti ar kitaip pažymėti vietas, kuriose tautinio paveldo produktus pristato (parduoda) tautinio paveldo produktų gamintojai ir prekeiviai, taip pat išskirti ir pažymėti tas vietas, kuriose prekiaujama ar demonstruojama kitų Lietuvos regionų ar kitų šalių tautinio paveldo produktais bei atskirti nuo prekybos menkaverte masinės gamybos produkcija.
-
Lietuvos tautodailininkų sąjungos pažymėjimą vertinti kaip tradicinio paveldo produkto gamintojo įrodymą.
-
Skatinti tautinio paveldo produktų gamintojus, tautodailininkus įsigyti Tautinio paveldo produkto sertifikatus, akcentuoti sertifikato svarbą.
-
Užtikrinti visapusišką savivaldybės paramą sertifikatus įsigijusiems tradicinių amatų gamintojams bei tautodailininkams.
-
Į turizmo bei kitas informacines sistemas įtraukti informaciją apie tradicines muges, jose dalyvaujančius tautinio paveldo produktų gamintojus, prekeivius.
-
Į renginius kartu dalyvauti kviesti ir vietos Bažnyčią (dvasininkus ir bendruomenę).
Tradicinių mugių išsaugojimo ir plėtros rekomendacijų rengimo darbo grupės nariai: Jonas Rudzinskas Dalia Urbanavičienė Nijolė Sliužinskienė Alfonsas Motuzas Liudvika Trasykytė
Naujausi pakeitimai - 2009-12-02
|
|
|
http://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=7034&p_d=91637&p_k=1 |