2013 m. kovo 12 d. vyko trečiasis šių metų Etninės kultūros globos tarybos posėdis.
Vienas iš svarstytų klausimų - rekomenduojamų 2013 m. transliuoti per LRT etninės kultūros renginių sąrašo aptarimas. Taryba nutarė LRT rekomenduoti transliuoti laidas ar reportažus šiuos renginius >>> Taip pat nutarta dėl nelietuviškų festivalių pavadinimų pasiteirauti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nuomonės.
Posėdyje aptarti pasiūlymai, kuriuos EKGT rengiasi išsakyti dėl kovo 15 d. ŠMM ir UPC rengiamoje diskusijoje. Nutarta: 1. Pasiūlyti ŠMM surengti visų Lietuvos mokyklų apklausą, siekiant išsiaiškinti, koks yra etninės kultūros specialistų poreikis ir kaip mokyklos įgyvendina pagrindinio ir vidurinio ugdymo etninės kultūros bendrąsias programas. 2. Pasiūlyti šią diskusiją traktuoti kaip įžanginę, vėliau surengti atskiras diskusijas dėl aukštųjų mokyklų galimybių rengti specialistus ar kvalifikacijos kėlimo kursus pagal patvirtintas etnokultūrinio ugdymo programas; dėl kvalifikacinių reikalavimų pedagogams, mokantiems etninės kultūros (atkreipiant dėmesį į išskirtines kompetencijas etnomuzikos ir tautodailės srityse); dėl etnokultūrinio ugdymo programų panaudojimo puoselėjant tarmes. 3. Pasiūlyti diskusijos organizatoriams suskirstyti diskusiją į atskiras potemes (aukštosios mokyklos, ugdymo įstaigos, tarmės). 4. Pritarti siūlymui įsteigti Etninės kultūros pedagogų asociaciją.
Aptarta etnokultūrinio ugdymo būklės neformalaus ugdymo įstaigose analizė. Nutarta: 1. Įpareigoti D. Vyčinienę pateikti apklausos dėl etnokultūrinio ugdymo būklės neformalaus ugdymo įstaigose rezultatų ekspertinį vertinimą. 2. Pateikti regioninėms taryboms apklausos rezultatus bei jų ekspertinį vertinimą, prašyti regioninių tarybų narius patikslinti pagal jų turimas žinias, kurios iš anketą užpildžiusių mokyklų realiai vykdo etnokultūrinį ugdymą. 3. Siekti neformalaus ugdymo mokyklų vadovų bendrame renginyje pristatyti pagrindinio ir vidurinio ugdymo etninės kultūros bendrąsias programas, o kartu išaiškinti esminius skirtumus tarp etninės kultūros ir stilizuotų jos inovacijų.
Aptarta apklausa Jaunimas ir tarmės. Nutarta: 1. Pateikti visą su apklausa susijusią medžiagą prof. Meilutei Ramonienei ir laukti jos apibendrinimo. 2. Tarybos nariams pateikti habil. dr. Kazimiero Garšvos straipsnį apie apklausos rezultatus.
Aptartas klausimas dėl Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo projekto bei Tautos istorinės atminties įstatymo projekto pakartotinio teikimo LR Seimo svarstymui. Nutarta: 1. Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymą teikti LR Seimui pakartotiniam svarstymui. 2. Tautos istorinės atminties įstatymo projektą teikti LR Seimui pakartotiniam svarstymui.
Svarstytas klausimas dėl Etnografinių regionų ir juos atstovaujančių EKGT padalinių regioninių tarybų pavadinimų. Nutarta: 1. LR Aplinkos ministerijai siūlyti, statant etnografinių regionų žymėjimo ženklus magistraliniuose keliuose, naudoti Etninės kultūros globos taryboje įtvirtintus etnografinių regionų pavadinimus, t. y. Aukštaitija, Dzūkija (Dainava), Mažoji Lietuva, Suvalkija (Sūduva), Žemaitija. 2. Sukurti metodiką dėl etnografinių regionų pavadinimų keitimo.
Tarybos narys A. E. Paslaitis pasiūlė apsvarstyti klausimą dėl Lietuvos vietovardžių žymėjimo. Nutarta įpareigoti D. Urbanavičienę ir J. Vaiškūną parengti raštą LR Seimui, Vyriausybei, KM ir VLKK dėl Lietuvos vietovardžių žymėjimo tik valstybine lietuvių kalba, vadovaujantis būtinybe išsaugoti nesudarkytus etninius vietovardžius, atsižvelgiant į Lietuvos ratifikuotą UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo apsaugos konvenciją.