Sausio 8 d. įvyko pirmasis šiais metais Etninės kultūros globos tarybos posėdis.
Vienas iš svarstytų klausimų - Tarmių metų priemonių plano įgyvendinimas. Nutarta: 1. Kreiptis į Litexpo rūmų organizatorius dėl galimybės paminėti Tarmių metus per knygų mugės parodą 2013 m. kovo mėn; 2. Vasario 21 d. siūlyti regioninėms taryboms ir visoms kitoms institucijoms, organizacijoms bei visuomenei rengti viešą akciją minint gimtosios kalbos tarmės dieną; 3. Siūlyti iškilmingus Tarmių metų atidarymo renginius surengti LR Seime ir Vilniaus rotušėje.
Atsižvelgiant į regioninių tarybų pareikštą nuomonę, diskutuota dėl Aplinkos ministerijos iškeltos idėjos magistraliniuose keliuose ženklais pažymėti etnografinius regionus. Nutarta: 1. Siūlyti Aplinkos ministerijai etnografinio regiono ženkle naudoti Lietuvos žemėlapio kontūrą su jame apytiksliai pažymėta etnografinio regiono vieta ir etnografinio regiono pavadinimu lietuvių kalba; .2. Siūlyti Aplinkos ministerijai bendradarbiaujant su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, Turizmo departamentu bei savivaldybėmis netoli etnografinio regiono ženklo esančiose poilsiavietėse ar aikštelėse pastatyti informacinius stendus, kuriuose būtų pateikta išsamesnė informacija apie etnografinį regioną.
Aptartas Etninės kultūros plėtros valstybinės programos 2010-2014 m. įgyvendinimo 2012 metais vertinimas. Nutarta: 1. Priemonių 1.1. parengti Nematerialaus kultūros paveldo vertybių registro nuostatų projektą ir kitus teisės aktus šiam paveldui išsaugoti; 1.7. parengti rekomendacijas dėl Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto archyvo, kaip nacionalinės vertybės, statuso; 2.1. išanalizuoti kultūros įstaigų (muziejų, kultūros centrų, bibliotekų) parengtas edukacines programas, skirtas etninės kultūros sklaidai, parengti rekomendacijas joms tobulinti; įgyvendinimą tęsti 2013 m.; 2. Vykdant 2.16. parengti rekomendacijas dėl liaudies žaidimų populiarinimo, organizuoti vietines ir regionines varžybas priemonę, kreiptis į Kūno kultūros ir sporto departamentą, prašant informacijos apie dabartinį liaudies žaidimų įtraukimą į sportines rungtis, apie komandas ir kitokią plėtrą Lietuvoje. 3. Kreiptis į KM Regionų kultūros skyriaus vedėją Ireną Seliukaitę prašant pateikti informaciją, kaip apibendrinami duomenys apie programos įgyvendinimą 2012 m.
Taip pat aptartas Kultūros ministro patvirtintų Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių vertinimas. Nutarta: 1. Susitikti su naujuoju Kultūros ministru ir teikti siūlymus Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių koregavimo nustatant konkrečias kvotas skirtingoms kultūros sritims. Į susitikimą deleguoti D. Urbanavičienę ir J. Rudzinską; 2. Šiuo klausimu po to kreiptis ir į Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą.
Taryba svarstė lietuvybės trūkumo Vilniaus mieste organizuotose kalėdinėse šventėse klausimą. Zigmas Kalesinskas įpareigotas parengti raštą ir pagrindą straipsniui žiniasklaidai, kuriuose būtų iškeliama lietuvybės trūkumo problema savivaldybių organizuojamuose renginiuose, susijusiuose su kalendorinėmis tradicijomis, kaip pavyzdį nurodant Vilniuje vykusius kalėdinius renginius. Nutartą raštą pateikti Vilniaus savivaldybei, o straipsnį žiniasklaidai.
Taip pat svarstytas Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos siūlymas inicijuoti tarptautinę konferenciją baltų kultūros tęstinumui XXI amžiuje aptarti. Nutarta siūlyti LR Seime organizuoti tarptautinę konferenciją baltų kultūros tęstinumui XXI amžiuje aptarti rugsėjo mėn., kartu minint ir Baltų vienybės dieną.
Taip pat nutarta inicijuoti Norberto Vėliaus sudaryto dviejų tomų apimties leidinio, parengto Punsko kompleksinės ekspedicijos pagrindu, medžiagos atgavimo iš ją pasisavinusio leidėjo procedūrą.